Suverenita SBB u našich občanů boduje...

16.07.2011 20:43


   Asi jste již zaregistrovali jeden z mnoha dalších počinů členů naší Suverenity SBB - účast při slavnostním odhalení památníku ochráncům státní
 československé hranice od roku 1918 do r. 1992
 https://suverenita-chebanum.webnode.cz/news/odhaleni-pamatniku-ochrancum-statnich-hranic-1918-1992/ 

 U příležitosti 60. výročí přijetí Zákona o ochraně státních hranic byla dále s velkým ohlasem 150 účastníků uskutečněna 11.7.2011 v kině v Plané u M.L. beseda s Jardou Horákem (předsedou Suverenity v KV kraji) za účasti spoluorganizátora Honzy Teplíka - koordinátora Plzeňska a dále Jirky Chmelarčíka - koordinátora Karlovarska před promítnutím filmu Černý vlk, na jehož natáčení se v r. 1971 podílel jako péesáček - svobodník - psovod Černého vlka a jeho feny Lízy a štěňat. Na nezapomenutelné zážitky po boku Radovana Lukavského, Franty Peterky, Petra Haničince, Jirky Holého, Rudy Jelínka a dalších herců vzpoměl nejen jako bývalý pohraničník, ale i jako představitel Suverenity. 
 
 S neutuchajícím nadšením však po těchto přátelských setkáních a slavnostních akcích k uctění památek všech ochránců hranic se rozhodli bývalí pohraničníci sloužící kdysi hlavně u chebského pohraničního svazku, kteří v současnosti hrají rekreačně i reprezentativně (za sebe a za PS) fotbal jako senioři, že budou se stejnou úctou se svým fotbalovým týmem reprezentovat i naši SUVERENITU SBB.
   
Je skutečností, že hlavním iniciátorem tohoto rozhodnutí je místopředseda   okresní organizace z Jablonce nad Nisou (býválý péesák a Jardův i Jirkův kamarád Miroslav Pačes), který zároveň vyjádřil přesvědčení, že členové tohoto týmu se postupně stanou i aktivními členy Suverenity. Jejich časté sportovně-společenské
 akce po celé ČR i mimo ni (20.-21.8.2011 budou reprezentovat v polském městě Borne Sulinowo na fotbalovém soustředění s dalšími mužstvy z Polska a Slovenska) budou velmi dobrou příležitostí jak šířit dobré jméno SUVERENITY SBB. My z Chebska a Karlovarska je nejen podporujeme, ale spolupracujeme s nimi při zabezpečování dalších sportovních a společenských akcích s jejich účastí. Jisté je, že bývalí ochránci hranic dnes chtějí nadále chránit suverenitu naší země a svobodu i ekonomickou nezávislost jeho lidu a nechovat se jako současná vládnoucí garnitura. Chtějí tedy to, co chce prioritně naše SUVERENITA SBB.
 Společně více dokážeme....
 
Text: Jarda Horák

 

Foto: Jarda Horák, Jan Teplík, Miroslav Pačes 

—————

Zpět