Tomio Okamura - otazníky v kauze Rath

13.06.2012 14:32

 

 

 
 
popisek


 

Je kauza Rath signálem, že policie začala razantně bojovat s korupcí a vyšlápla si i do nejvyšších pater politiky? Bezesporu se všichni budou tvářit, že tomu tak je.

Jenže fakta jsou jiná. Obviněn a už předem mediálně zlynčován a odsouzen byl jen nepopulární a neoblíbený poslanec David Rath.

Aktéři jiných - často stamilionových až miliardových zlodějen jsou nejen na svobodě, ale nikdo je nestíhá, nesleduje jejich kauzy, státní zástupci je opakovaně odkládají a policisté je neřeší a také odkládají.

To, že je středočeský hejtman ve vazbě, znamená zatím pro mne pouze jednu věc - začal být už hodně nepříjemný a bylo třeba mu zatnout tipec. Protože rychlost a aktivita, s níž po něm skočilo policejní komando, je v našich zeměpisných šířkách nevídaná. Protože v jiných případech se odklánějí miliony i stamiliony naprosto beztrestně.

Jak to, že jiné komando nepřekopává podlahu u hejtmana Palaše, a Finančně analytický úřad už dávno nespočítal rozpor mezi jeho majetkem a příjmy? Jak to, že státní zástupkyně Bradáčová nestíhá Martina Romana a další z ČEZ nebo Dvořáka a jeho společníky, se kterými tuneloval Dopravní podniky? A co pan Drobil a půl miliardy za čističky? A co úvěrové podvody firmy expremiéra Topolánka? A co zázračně zbohatlý Marek Dalík? A švýcarské miliardy pana Janouška - ty jsou z Marsu?

Tyhle kauzy se okamžitě zakládají a to bez řádného prošetření. Tedy jinými slovy -
stovka elitních policistů odhalila úplatek sedm milionů v krabici od vína. Fajn. A kolik že policistů řeší zlodějny v řádu miliard? Kolik?! Nějak nikde neslyším odpověď.

Těším se, že média se budou ptát se mnou. Až vystřízliví z rauše po zatčení Ratha. Po zatčení v přímém přenosu, týden po ukončení téměř dvoumiliardového tunelu IŽIP, který celá léta kritizoval právě Rath. Pár měsíců před krajskými volbami a v čase například tendru na nové, levnější dopravce ve Středočeském kraji.

Dovolím si citovat jednoho moudrého pisatele: „V tomto státě a v tomto systému jsou pochybnosti o krocích vlády a orgánů činných v trestním řízení základem udržení si zdravého rozumu. V tomto smyslu tu nejde o to, jestli Rath bral úplatek, ale o to, že celkové klima společnosti je nezdravé. Že systém je nedůvěryhodný. Že politikům, soudcům a policistům nelze věřit. A o médiích nemluvě.“

 

CO NA TO SUVERENITA..?

SHODA PANUJE, JAK O TOM MJ. SVĚDČÍ I ČLÁNEK PŘEDSEDY SUVERENITY - STRANY ZDRAVÉHO ROZUMU - PETRA HANNIGA

 

—————

Zpět