Z bývalého člena ODS dnes aktivní komunista...

08.07.2012 14:06

Proč je ze mě komunista. Zpověď bývalého člena ODS

JINÝMA OČIMA... Jeden ze zakládajících členů ODS, který však později přestoupil do KSČM, poskytl rozhovor ParlamentnímListům.cz. Redaktor Haló novin Milan Rokytka říká, že to bylo především kvůli tomu, že v ODS začalo mít stále větší vliv "pravdoláskařské havlistické křídlo".

Pravdoláskařský puč v ODS podle Rokytky vyvrcholil během Sarajevského atentátu a v době předsednictví Mirka Topolánka.

Začátky byly hezké, ale ti pravdoláskaři...

„Zakládal jsem ODS. Bylo to v době, kdy jsme potřebovali stavět hráze různým vlastizrádcům a jiným pravdoláskařům. Bohužel tato strana zklamala očekávání nejen moje, ale i později otce zakladatele Václava Klause. Já jsem na to přišel dřív. On jako otec byl zahleděn více do svého dítěte, takže jednou díky tomu přijal i čestné předsednictví této strany. Ale nakonec se ukázalo, že to politické směřování je dál neúnosné pro něj i pro další, proto také stranu opustil," řekl ParlamentnímListům.cz Rokytka.

Podle Rokytky se strana zásadně změnila pod vedením Mirka Topolánka. „Změnila se v lobbistickou skupinu, které spíše než o prosazování idejí a obhajobu národních zájmů v EU šlo o prosazování zájmů konkrétních jednotlivců a podnikatelských skupin. Viz případ ministra Řebíčka, ale i dalších. Všichni známe jméno Marek Dalík. Takže pro slušné lidi přestalo být prakticky možné v této straně dále zůstávat," myslí si redaktor Haló novin.

Falešný a prázdný Topol a podělaný Nečas

POKRAČOVÁNÍ ZDE

A ještě jednou

Milan Rokytka

Analýza situace a návrhy východisek
Beneficienty většiny velkých akciových společností na území ČR jsou občané jiných států, než je naše republika. Dceřinné firmy zahraničních korporací nemusí platit daně z dividend a Kalousek prosazuje tuto daň úplně zrušit pro všechny! Korporátní daně jsou velmi nízké, stejně jako daně z vysokých příjmů fyzických osob. Tento výpadek v příjmech je kompenzován zvyšováním DPH, přičemž z obyvatelstva vydřené grošíky se utrácí za CASA, PANDUR a podobně.

Mzdy jsou zhruba třetinové oproti průměru EU a ceny jsou mnohdy vyšší než v Německu. Není tedy divu, že návratnost kapitálu je v ČR pětkrát rychlejší, než v západní Evropě. Dá se tedy říci, že jsme jakousi kolonií Němců a dalších velkých západních investorů, ne-li přímo bantustanem (loutkovým státem za časů apartheidu v JAR).

Čechům nepatří jediná velká banka, takže nerozhodují na co a za kolik budou použity jejich úspory. S bankovní unií navrhovanou EU ztratí centrální banka ČNB regulační nástroje s tím, že případné ztráty stejně budeme platit my, občané ČR. Po přijetí eura budem muset zaplatit, resp. garantovat 350 mld. do eurovalu, kterým se platí dluhy jižního křídla německým a francouzským bankám, další neomezené zdroje musíme dodat do sedmi dnů na požádání a bez ptaní se, na co.

Přechod k socialismu, tedy řízené zespolečenštění základních výrobních prostředků, následné zrušení peněz i s uměle vyrobenými dluhy a zavedení objektivních Pracovních kreditů je tedy poznanou nutností!

 

Jak to vidíme my v SUVERENITĚ..?

V návaznosti na současný společenský a ekonomický vývoj v ČR není pochyb, že takových Milanů Rokytků bude přibývat čím dál víc, protože lidé začínají velmi dobře chápat a sami na sobě cítit tu jednoduchou skutečnost...

Chtít totiž napravovat křivdy minulého režimu a přitom nepoučeni páchat na lidech a společnosti křivdy nové a mnohem vážnější, po všech stránkách nebezpečnější, to se zkrátka nemůže ani pokornému, nicméně vzdělanému národu Čechů, Moravanů a Slezanů líbit. Proto si zcela přirozeně nenechají dál pršet na hlavu všemi těmi "pravdoláskaři"..., jak o nich píše dnes už prozřelý a poučený Milan Rokytka. Je jisté, že někteří "PROZŘELÍ" po opuštění řad ODS mohou přejít i k jiným skutečně demokratiským občanským a politickým aktivitám, nejen ke KSČM, ale třeba i k naší Suverenitě. Máme již takové mezi námi a přejeme jim, aby opět nezhloupli... My ostatní v Suverenitě bychom je určitě na případné příznaky znovumodrání včas nejen upozornili, ale nedali bychom jim šanci ...

I my v Suverenitě budeme stát v čele úsilí o společenské a ekonomické změny v naší zemi.

Tak to vidí a graficky upravil: Jarda Horák

—————

Zpět