Z ideové konference Suverenity 26.5.2012

28.05.2012 13:35

Z vystoupení Jany Bobošíkové na ideové konferenci Suverenity (SBB) 26. 5. 2012

 

Vážení čestní hosté, vážení členové Suverenity, dámy a pánové,

neuvěřitelných dvaadvacet let uplynulo od okamžiku, kdy jsme se do budoucna dívali s nadějí. Kdy jsme byli přesvědčeni, že nás k prosperitě dovede svoboda a poctivá práce. A tedˇ jsme překvapeni a znechuceni. Z množství parazitů všeho druhu kolem nás. Napadli všechno a všechny. Místo svobody zaujala nezodpovědnost a poctivá práce sklízí posměch. Korupce se stala součástí systému a spravedlnost už není jen slepá, ale i hluchá a němá. Nic a nikdo není tím, čím by měl nebo čím se zdá být.

Proč se nehlásíme k české pravici ani levici

Proto se tak v Suverenitě bráníme nálepkám. Proto nechceme v této situaci odpovídat na otázku, zda-li jsme pravice či levice. S kým nás pak budou házet do jednoho pytle? Co máme mít na mysli, řekneme-li pravice? Současnou vládu, která si říká pravicová, ale umí jen levicově zvyšovat daně a dál zadlužovat republiku? Rozplizlou ODS s nerozhodným předsedou a s kmotry v zádech? Nebo snad myslíme onou pravicí pohrobky lidovců a odpadlíky z ODS, sešikovaného pod jediným knížecím titulem s názvem TOP 09?

Jak máme odlišit pravicové a levicové strany v situaci, kdy ruku v ruce vytvářejí finanční oligarchie v krajích, aby mohly lépe a hlavně nerušeně plundrovat krajské rozpočty a rozkrádat dotace.

A řekneme-li levice, myslíme tím snad licoměrnou ČSSD, která se před kamerami zastává chudých a v zákulisí šustí bankovkami, ukrytými v podlahách luxusních vil svých hejtmanů? A tím jen nahrává další straně, která si také hraje na levici - oportunistické KSČM, jejímž jediným politickým kapitálem jsou průšvihy těch druhých. Myslíme levicí tu ČSSD, která nám vnucuje euro, které, jak se jasně ukazuje, spolehlivě ožebračí právě ty nejchudší?

POKRAČOVÁNÍ PROJEVU JANY BOBOŠÍKOVÉ ZDE:

VIDEO - ZÁZNAM VYSTOUPENÍ JANY BOBOŠÍKOVÉ

                                                                                                                                            

 

Možný lídr Suverenity kraje Krarlovy Vary pro volby do Senátu ČR MUDr. Věra PROCHÁZKOVÁ

ve svém vystoupení na ideové konferenci upozornila na skutečnost, že stěžejní pro Karlovarský kraj v minulosti, současnosti i pro budoucnost bylo a je především lázeňství a péče o zdraví, čímž má náš kraj nejen v rámci republiky, ale i v evropských rozměrech nezastupitelné místo. Proto v těchto oblastech, a s tím souvisejícím rozvojem turistiky, bude usilovat osobně o prosazování takových opatření, jaká povedou k podpoře a rozvoji regionu právě tímto směrem. V této souvislosti upozornila, že jeden z nejvážnějších problémů zdraví národa je v současné české společnosti výskyt vysoké nadváhy u výrazného počtu obyvatel, což odráží velmi lhostejný přístup mnohých občanů ke své zdravé životosprávě. I v tomto směru bude nutné přijmout ve společnosti opatření vedoucí k prevenci v péči občanů o své zdraví...

 

Že jde o vážný problém ve společnosti mj. hovoří s humorem např. i tento vtip:

Sedí chlap v hospodě, lemtá pivo a před sebou má fotografii... Pije, pije a občas se na ní podívá...
Zvědavý hostinský se ho ptá proč to dělá?
Muž odpoví:
"To je fotka mojí ženy, až se mi bude zdát krásná, tak jdu domů..!"


A takhle to vypadá prakticky - klikni na odkaz a posouvejte pohár piva doprava.
https://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/00622/beer_goggles_622180a.swf

Jana Bobošíková s představiteli SUVERENITY Karlovarského kraje:

zleva: Pavel Wolf, Věra Procházková, Jana Bobošíková, Jaroslav Horák, Jiří Chmelarčík, Jaroslav Hrbek

 

grafická úprava a závěrečný text: jh

—————

Zpět