O českém zdravotnictví a jeho reformě...

18.09.2012 10:08

 

Ivo Šmoldas - úvaha k reformě zdravotnictví

 

 
Jak to tak vypadá, budeme mít od příštího roku méně nemocnic a v nich méně lůžek, aby lékaři a další nemocniční personál měli naopak více peněz. Pohříchu přímočará metoda zdravotních pojišťoven, jak potřebné peníze ušetřit, zní víceméně logicky, neb jak známo, méně je někdy více.

Aby však méně bylo někdy více, musí, rovněž víceméně logicky, být pro změnu více někdy méně. A tak záchranky už nyní dostaly více času na to, aby dojely k případným pacientům. Prodloužením dojezdových dob se tedy i pacientům dostalo více času, aby případně dojeli na to, že záchranka včas nedojela, ze zdravotních pojištěnců se příkladně přepodstatnili v klienty pohřebních služeb, a postarali se tudíž o to, aby nemocničních případů bylo méně - při troše dobré vůle přesně o tolik, o kolik bude méně nemocničních lůžek. Jelikož čert však nikdy nespí, s klesajícími počty pojištěnců budou klesat i příjmy pojišťoven, a tak po čase nezbude než opět ubrat něco lůžek, aby bylo z čeho přidat lékařům, a logicky bude nutné přidat i pár minut k dojezdovým časům záchranek, aby ubylo pacientů. A tak dokola.

 
Proto také vláda tolik bazíruje na finančním vyrovnání s církvemi. Neb nedá-li na zdravotnictví, nezbývá nic jiného než dát na modlení.

 

A suvereniťáci jednomyslně dodávají...

 

"No táák, pane Ivoši Šmoldasi, přece byste po doktorech v dnešním tržně utrženém státním mechanismu nechtěl, aby se opět začali chovat podle Hippokratovy přísahy, ke které se sice každý z nich zavázal, ale mnohé z nich už dávno v praxi zavazují především  , neboť jim MAMON a státem podporovaná lumpárna zalepily oči... A kdybychom se snad mýlili, tak nás, vážení spoluobčané, OPRAVTE!

Dodatek: Jarda H.

 

 

—————

Zpět